Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 15
Realitní zpravodaj

Dotační program Oprav dům po babičce nyní ještě výhodněji

Dotační program Oprav dům po babičce nyní ještě výhodněji
17.5.2024 - Lidem, kteří nemají naspořeno dostatek prostředků na renovaci bydlení, se otevírá unikátní možnost zapojit se do dotačního programu Oprav dům po babičce. Od letošního března je tento..

Jakou stavbu můžete mít ve svém lese

Jakou stavbu můžete mít ve svém lese
15.5.2024 - Je to jednoduché – vlastně žádnou, která by se používala k bydlení. Pokud to tedy nepovolí příslušný orgán lesní správy a stavební úřad. Máte-li svůj vlastní les, určitě vás někdy láká..

Lidé mění preference. Co nejvíce preferují zájemci o pronájem?

Lidé mění preference. Co nejvíce preferují zájemci o pronájem?
13.5.2024 - I když nájemní bydlení není v České republice ještě takovým trendem jako v západní Evropě, přesto se stále více lidí napříč generacemi k němu vrací. Vlastnické bydlení je totiž náročné...
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Realitní info » Už se blíží termín k zaplacení Daně z nemovitých věcí

Už se blíží termín k zaplacení Daně z nemovitých věcí

NEZAPOMEŇTE, už se blíží termín zaplacení

Daně z nemovitých věcí.

 

Daň z nemovitosti je splatná do 31. května, druhá splátka potom do 30. listopadu.

 

Do kdy se musí zaplatit daň z nemovitých věcí?

Daň z nemovitosti platíte na rok dopředu a pro termín platby existuje jednoduché pravidlo:

  • Pokud je vám vyměřena daň do 5 000 Kč, tak termínem pro platbu je 31. květen, přičemž tento den musí být už peníze na účtu finančního úřadu.
  • Pokud vám byla vyměřena daň vyšší než 5 000 Kč, můžete platit ve dvou splátkách, první je splatná v květnu, druhá poté do 30. listopadu. V tomto případě dostanete dvě složenky od finančního úřadu, které můžete zaplatit dle splatnosti. Daň z nemovitosti nad 5000 Kč i tak ale můžete zaplatit najednou v jedné květnové splátce.

Daň z nemovitosti je jedna z daní, která je místní, tedy je odváděna do obecních a městských rozpočtů. Takže daň se místně liší a navíc se může lišit rok od roku s tím, jak místní zastupitelstvo případně mění místní koeficienty daně.

V letošní roce se složenky k uhrazení daně začaly rozesílat v druhé polovině dubna a poštou v průběhu května. Pokud tedy složenku nedostanete do 25. 5. tak si zkontrolujte mailovou adresu, třeba i datovou schránku, jestliže ani tam nic nebude, tak se obraťte na místní finanční úřad. Možná jste během roku měnili adresu bydliště, takže se složenka zatoulala. Jak upozorňuje finanční správa, složenka nedorazí těm, kteří mají datovou schránku, platí prostřednictvím SIPO nebo se přihlásili k zasílání údajů pro placení daně na e-mail, popřípadě mají daň do 30 Kč.

Daň z nemovitosti navíc můžete zaplatit i bez složenky, stačí jen vědět správnou částku daně a číslo vašeho finančního úřadu. To, že vám složenka nedorazila, vás totiž rozhodně neomlouvá při nezaplacení daně.

Mějte se krásně.

FOTO male (1)

Ing. Silvie Hynštová

Realitní specialista

e-mail: [email protected]; mobil: 775 582 092

 

Zdroj: FINANCE.CZ