Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 27
Realitní zpravodaj

Jaká povolení potřebujete k rekonstrukci bytu a kdy musíte jít na stavební úřad?

Jaká povolení potřebujete k rekonstrukci bytu a kdy musíte jít na stavební úřad?
1.7.2022 - Rekonstrukce bytu má svá pravidla, a to i tehdy, pokud je člověk jeho vlastníkem. Je třeba dodržet nejen stanovy sdružení vlastníků jednotek (SVJ) nebo družstva, ale také záleží na povaze..

Drahé hypotéky zastavují růst cen nemovitostí. Nájmy naopak zdražují

Drahé hypotéky zastavují růst cen nemovitostí. Nájmy naopak zdražují
29.6.2022 - Ještě před půl rokem byla poptávka po vlastním bydlení tak silná, že se mnoho nabízených nemovitostí ani nedostalo do inzerce. Zájemců, kteří hledali ke koupi byt, dům nebo pozemek bylo..

Jak stát pomáhá lidem dohledat majetek

Jak stát pomáhá lidem dohledat majetek
27.6.2022 - Jedním z úkolů Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových je čistit katastr nemovitostí od takových, které jsou zapsané na zaniklé či nedohledané státní subjekty, či na..
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Realitní info » Už se blíží termín k zaplacení Daně z nemovitých věcí

Už se blíží termín k zaplacení Daně z nemovitých věcí

NEZAPOMEŇTE, už se blíží termín zaplacení

Daně z nemovitých věcí.

 

Daň z nemovitosti je splatná do 31. května, druhá splátka potom do 30. listopadu.

 

Do kdy se musí zaplatit daň z nemovitých věcí?

Daň z nemovitosti platíte na rok dopředu a pro termín platby existuje jednoduché pravidlo:

  • Pokud je vám vyměřena daň do 5 000 Kč, tak termínem pro platbu je 31. květen, přičemž tento den musí být už peníze na účtu finančního úřadu.
  • Pokud vám byla vyměřena daň vyšší než 5 000 Kč, můžete platit ve dvou splátkách, první je splatná v květnu, druhá poté do 30. listopadu. V tomto případě dostanete dvě složenky od finančního úřadu, které můžete zaplatit dle splatnosti. Daň z nemovitosti nad 5000 Kč i tak ale můžete zaplatit najednou v jedné květnové splátce.

Daň z nemovitosti je jedna z daní, která je místní, tedy je odváděna do obecních a městských rozpočtů. Takže daň se místně liší a navíc se může lišit rok od roku s tím, jak místní zastupitelstvo případně mění místní koeficienty daně.

V letošní roce se složenky k uhrazení daně začaly rozesílat v druhé polovině dubna a poštou v průběhu května. Pokud tedy složenku nedostanete do 25. 5. tak si zkontrolujte mailovou adresu, třeba i datovou schránku, jestliže ani tam nic nebude, tak se obraťte na místní finanční úřad. Možná jste během roku měnili adresu bydliště, takže se složenka zatoulala. Jak upozorňuje finanční správa, složenka nedorazí těm, kteří mají datovou schránku, platí prostřednictvím SIPO nebo se přihlásili k zasílání údajů pro placení daně na e-mail, popřípadě mají daň do 30 Kč.

Daň z nemovitosti navíc můžete zaplatit i bez složenky, stačí jen vědět správnou částku daně a číslo vašeho finančního úřadu. To, že vám složenka nedorazila, vás totiž rozhodně neomlouvá při nezaplacení daně.

Mějte se krásně.

FOTO male (1)

Ing. Silvie Hynštová

Realitní specialista

e-mail: [email protected]; mobil: 775 582 092

 

Zdroj: FINANCE.CZ