Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 17
Realitní zpravodaj

Za jakých podmínek může pronajímatel rekonstruovat nájemní byt

Za jakých podmínek může pronajímatel rekonstruovat nájemní byt
2.5.2024 - Jestliže pronajímáte starší byt, čas od času potřebuje větší úpravy. Ideální je provádět je v momentě, kdy v bytě nikdo nebydlí. Tedy po skončení nájmu jednoho nájemce a před tím, než byt..

Kdy je nejlepší předat nemovitost novému vlastníkovi

Kdy je nejlepší předat nemovitost novému vlastníkovi
29.4.2024 - Předání nemovitosti po prodeji je konečnou fází celého prodejního procesu. I tento akt má své náležitosti a je dobré je v zájmu obou stran dodržet, aby se prodávající i kupující rozešli v..

Rekonstruovaný byt se bude lépe pronajímat

Rekonstruovaný byt se bude lépe pronajímat
25.4.2024 - Jestliže hodláte kupovat, nebo jste již koupili, starší byt, který chcete pronajímat, zamyslete se nad tím, jak jej upravit. Každý starší byt je alespoň minimálně „vybydlený“. Stejné to..
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Realitní info » Kolik peněz můžete skutečně chtít za svou nemovitost

Kolik peněz můžete skutečně chtít za svou nemovitost

Jedním z nejvíce emocionálně nabitých okamžiků v životě je prodej nemovitosti. Často je nemovitost spojená s mnoha vzpomínkami, úsilím a investicemi do úprav, které jsme v průběhu let provedli. Není tak divu, že když přijde čas na určení ceny, máme mnohdy přehnaná očekávání.

Velmi často se setkávám s tím, že lidé očekávají za svou nemovitost vyšší částku, než je její skutečná tržní hodnota. Každý by měl mít realistické představy o tom, kolik může za svůj dům, byt či pozemek požadovat. Jedním z klíčových faktorů v této oblasti jsou emoce a vzpomínky majitelů, které zasahují do objektivního hodnocení ceny. V tomto článku vám přiblížím, proč se někdy tyto odhady od reality tak liší.

Jaký je rozdíl mezi očekávanou a skutečnou cenou?

Prvním krokem je pochopení pojmu tržní hodnoty. Tržní hodnota je částka, kterou by byl ochoten zaplatit potencionální kupující při dodržení veškerých podmínek. Tuto cenu si neurčuje prodávající ani kupující samostatně. Je to cena určená poptávkou a nabídkou na trhu.

Je třeba zdůraznit, že tržní hodnota nemovitosti se může lišit od ceny, kterou si my jako majitelé přejeme za nemovitost obdržet. A to právě z emočního důvodu nebo nedostatečné znalosti realitního trhu a jeho trendů.

Vliv emocí na stanovení ceny

Podle různých studií a výzkumů jsou emocionální faktory jedními z hlavních ovlivňujících aspektů cen nemovitosti. Majitelé často hodnotí svoji nemovitost vyšší, než je její skutečná tržní hodnota. A to v důsledku emocionálního připojení k nemovitosti a investicím, které do ní vložili.

Představme si například, že jste během let investovali hodně času a peněz do úprav svého domu. Možná jste položili novou podlahu nebo postavili pergolu na zahradě. Tyto změny pro vás znamenají zvýšení hodnoty vaší nemovitosti, ale pro potenciálního kupce to může být jen detail nijak nenarušující jeho pohled na cenu.

Jak správně stanovit cenu?

Správné stanovení ceny je klíčem k úspěšnému prodeji vaší nemovitosti. Mnohdy se může vyplatit obrátit se na odbornou pomoc realitního makléře který dokáže zjistit skutečnou tržní hodnotu. Ve výsledku by měla být cena nastavena tak, aby co nejlépe odpovídala hodnotě, kterou nemovitost skutečně má.

Je zcela přirozené, že chceme za svůj domov dostat co nejvíce. Měli bychom ale mít na paměti, že naše očekávání nemusí odpovídat realitě trhu. Je tedy velmi důležité získat objektivní pohled a kvalifikovaný odhad tržní hodnoty naší nemovitosti.

Pokud máte pocit, že byste ocenili názor odborníka při určování ceny vaší nemovitosti, neváhejte se na mě obrátit.

Těším se na spolupráci s vámi.

Ing. Silvie Hynštová, mobil: 775 582 092, [email protected]

Ořízlá já 1